Koncert

W dniach 7 i 11 grudnia br. odbyły się Koncerty Uczniów Klas Pierwszych c6 i c4 PSM I st. Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Szarpanych. Uczniowie w towarzystwie nauczycieli akompaniatorów wykonali utwory przygotowane z nauczycielami prowadzącymi, a w repertuarze w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło również kolęd. Koncert prowadził Kierownik Sekcji p. Jarosław Lewandowski.

Gratulujemy wykonawcom, oraz ich rodzicom i nauczycielom pierwszych prezentacji estradowych na gruncie sekcji. Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia artystyczne!

Koncert

W dniu 7 grudnia 2021 r. odbył się kolejny już Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I i II stopnia. Tym razem wystąpili uczniowie z klasy fletu, oboju, trąbki i saksofonu.
Zgromadzona publiczność wysłuchała utwory takich kompozytorów jak: Eugene Bozza, Cesar Franck czy John Hartmann.
Gratulujemy wykonawcom i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Koncert

W dniach 9 i 10 grudnia 2021 r. w auli szkolnej odbyły się dwa Koncerty Sekcji Pianistycznej, na których wystąpili uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego oraz  4-letniego. Każdy młody pianista przygotował pod kierunkiem swojego pedagoga dwa utwory o różnym charakterze. Koncerty prowadzili pani Renata Pawłowska i pani Iwona Ochniowska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich występu.

Koncert

W dniu 9 grudnia 2021 r. odbył się Koncert Sekcji Instrumentów Dętych PSM I stopnia. Tym razem wystąpili nasi najmłodsi instrumentaliści, uczniowie klas pierwszych cyklu 6-letniego i 4-letniego. Na dzisiejszym Koncercie uczniowie zaprezentowali swoje ulubione utwory oraz kolędy które przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli instrumentu.
Gratulujemy wykonawcom ich pierwszego występu w naszej szkole i zapraszamy na kolejne koncerty uczniów z Sekcji Instrumentów Dętych.

Konkurs Bachowski

                                          
INFORMACJE:

Wyniki 43 Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego (PDF, 157KB)
Nagrody Specjalne Stowarzyszenia "ARTE" (PDF, 344KB)

Koncert

Zapraszamy do fotogalerii z koncertu

Koncert

Sekcja Pianistyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w dniu 19 października 2021r. zorganizowała koncert uczniów klasy fortepianu. Na scenie auli Szkoły wystąpiło dwunastu wykonawców. Koncert zgromadził liczną publiczność, która z zainteresowaniem słuchała artystycznych wykonań uczniów. Na początku koncertu zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina stanowiąca nawiązanie do długo oczekiwanego w Polsce i na całym świecie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, którego w Warszawie odbywała się XVIII edycja.

Wycieczka szkolna do Opery w Szczecinie

„Madama Butterfly” Giacomo Puccini

,,Teatr jest tak nieodzowny jak szkoła…”, kierując się tym pięknym stwierdzeniem Stefana Jaracza uczniowie naszej szkoły 2 października 2021 r.  wzięli udział w wycieczce do „Opery na Zamku” w Szczecinie. 

Dzień Muzyki
Przypadający 1. października Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodziliśmy 30. września prezentując społeczności szkolnej audycję muzyczną pt. "Droga do kariery - czyli jak zostać najlepszym pianistą świata"

Realizacja inwestycji - II etap


Z radością informujemy, że w dniu 14 września br. została podpisana umowa na realizację II ETAPU inwestycji pn. „Rozbudowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza o nowy Budynek Edukacji Artystycznej oraz nową salę kameralną i koncertową wraz z zapleczem – ETAP II”.

Recital fortepianowy pana Kamila Wrony

24 wrzenia 2021 r. w auli naszej Szkoły odbył się wyjątkowy koncert. Z recitalem pianistycznym wystąpił mgr Kamil Wrona wykonując utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Johanesa Brahmsa, Franciszka Liszta i Aleksandra Skriabina. Koncert zgromadziła liczną publiczność, która nagrodziła grę młodego pianisty owacjami na stojąco. Nie obyło się oczywiście bez bisu. Pan Kamil Wrona w bieżącym roku szkolnym rozpoczął pracę w naszej szkole jako nauczyciel klasy fortepianu i akompaniator.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. W wyjątkowy i szczególny sposób powitaliśmy naszych nowych uczniów z klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze. Z tej okazji odbył się koncert, a po nim uroczyste ślubowanie uczniów.

                                                                                        
                                                                                          27.09.2021 r.
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza

w Zielonej Górze zawiadamia,

STYPENDIA DYREKTORA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
za wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021
otrzymali następujący uczniowie:


Logo Stowarzyszenia "ARTE"
Z satysfakcją informujemy o przyznaniu przez Zarząd Województwa Lubuskiego Pani dyrektor Honoracie Górnej nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu „Złoty Dukat Lubuski”. Nagrodę przyznano również naszej szkole.